Zpravodaj č. 25/2024

Mini starší: Turnaj v Uničově

V neděli 6.10. jsme vyrazili do Uničova odehrát turnaj bez počítání skóre. Poměřili jsme se s týmy z SK Žeravice a domácí Házené Uničov. Tradičně jsme postavili 2 družstva. Hrála se miniházená 4+1, 2x10 minut, osobní obrana po celý zápas, bez počítání skóre.

Po hráčích jsme chtěli kombinační hru s co největším počtem přihrávek, rychlé obsazování soupeře při přechodu do obrany a uvolňování se bez míče do volného prostoru pro přihrávku. Všichni se snažili plnit co jsme po nich požadovali i když se střídavými úspěchy.

Za snahu a bojovnost je potřeba hráče i hráčky pochválit. Na závěr všichni obdrželi sladkou želatinovou odměnu.

Sestava VB“A“ : Dave B., Jony V., Kikin Š., Kajka K., Agi B., Matty Š., Verry K., Toby K., Baru P., Marťas P.

Sestava VB „B“ : Štěpa R., Tom S., Dan K., Maty H., Agi Š., Kikin R., Mates A., Bea H., Vally V., Vilda H.

Příští turnaje hrajeme v sobotu 19.10. jeden tým v Litovli a druhý v Hranicích.

Mladší žáci: Turnaj ve Velké Bystřici

O víkendu 5.10. odehráli mladší žáci druhý turnaj Olomoucké ligy.

V domácím prostředí jsme přivítali týmy HBC Olomouc “B” a TJ Cement Hranice.

První utkání proti Olomouci jsme zvládli v poměru 30:9. Utkání se neslo hlavně v koncetrované obraně z niž se nám dařilo získávat řadu míčů a rychlými útoky trénovat snadné branky. I v útočné fázi se nám již lepší přenést rychlý míč po lajně z jedné stany na druhou a hráči se zlepšili i v “tahu na branku” a individuálním prosazování.

V druhém utkání jsme nastoupili proti vyhranějším Hranicím. Tady nás občasné výpadky v koncentraci v obrané fázi soupeř hned trestal vstřelenými brankami. Přesto měli všichni naši hráči s lavičky pokyny hrát rychlou házenou i směrem do útoku, které se nám dařily zakončovat, ale řadu vyložených šanci jsme byli schopni spálit. Na čem musíme stále pracovat kromě obrany je eliminace technickým chyb a ztrát míče, dále také na rozhodném a promyšleném zakončování vyložených šancí. V dalších zápasech by nás toto mohlo stát body. Výsledek zápasu byl 28:20 ve prospěch našeho týmu.

Děkujeme za podporu diváků a fanoušků v hale a současně Vás zveme na další turnaj 2.10. V Olomouci proti Centrumu Haná a Aktivu Olomouc.

Vaší trenéři

Jirka Barvíř “barva”, Tony Vodička “Voďas”, Tom Flašar “flaška”

Mladší dorost: Házená V. Bystřice - Cement Hranice                    37 : 31 (14 : 14)

V našem druhém zápase sezóny jsme se dne 5.10.2024 představili doma ve Velké Bystřici. Našim soupeřem byli kluci z Hranic. Tentokrát nám museli pomoct naši kluci z HAOLKu, kteří dorazili 10 minut před začátkem po odehrání utkání v Kostelci a jeden starší žák. Tento zápas byl tak trochu jako na houpačce. Střídaly se chvíle, kdy jsme věděli co hrát (kolektivní výkon) a chvíle, kdy si hráči dělali co chtěli (například se individuálně "prosadit"). Konečný výsledek je pozitivní 37:31 s poločasovým výsledkem 14:14. Byla to sice výhra, ale my trenéři jsme byli více spokojení s předvedenou hrou v minulém zápase v Novém Jičíně.
Musíme víc trénovat nejen hru, ale hlavně vzájemný respekt a důvěru v kolektivní výkon.

Starší žáci: Turnaj v Litovli

Házená Velká Bystřice - HBC Olomouc 1966                                                     35:18

Druhé kolo olomoucké ligy se hrálo v Litovli, kde nás čekali dva zápasy. První zápas proti Olomouci začal velmi dobře, kvalitní obranou a pak rychlým přechodem do útoku a zakončením. Ale pak přišel úpadek v naší střelecké neschopnosti překonat brankáře a tím jsme dostali soupeře do hry. Tato část trvala asi 10 min, kdy jsme se vzpamatovali a začali hrát opět svou hru. Zlepšená obrana prosazování v rychlém útoku a pěkná hra do pivota. Zhruba od 20 minuty prvního poločasu jsme měli pak zápas ve svých rukou a dovedli ho do úspěšného konce. Poučení pro nás, je, že musíme zlepšit střelbu ve vyložených šancích.

Sestava: Skopal J., Justra F., Miklík D. (7), Šrot S.(1), Skopal D. (2), Herold T. (1), Peč M. (6), Rusler L.(2), (1), Plachý T. (1), Vojtek Š. (2), Tomanec T. (7), Peter D.(2),Jenš D.(4), Nemrava V., Kršňák T., Flašar K.

Házená Velká Bystřice - Tatran Litovel                                                                41 : 33

V Druhém zápase jsme se potkali s fyzicky vyspělým soupeřem a bylo to znát i na hře. Prosazování bylo těžší, ale co nám opravdu dělalo problém byla obrana. Nedařilo se nám dobře hýbat na nohou a zachraňovali to tím, že jsme se snažili bránit jen rukama, ale to prostě nejde. Zápas byl vyrovnaný zhruba do 15 minuty, kdy nám několikrát pomohl gólman a soupeřovi technické chyby a nám se dařilo zakončovat z rychlého útoku. Do konce prvního poločasu jsem se trhli na rozdíl 8 branek. Po poločase jsme úspěšně pokračovali do 6 minuty, kdy jsme polevili a postupně jsme ztráceli svůj náskok. Kupili jsme chyby jak v útoku tak v obraně. Vzali jsme si time-out hráče uklidnili a opět jsme dostali hru do svých rukou. Zápas jsme pak dotáhli do úspěšného konce. Jedinou kaňkou na tomhle zápase bylo vyloučení Denise Miklíka za nevhodné chování vůči rozhodčímu, které bylo potrestané modrou kartou a tím pádem i disciplinární řízení a stop na další zápasy. Věřím, že si z toho vezme on a další hráči poučení a uvědomí si co si můžou a nemůžou na hřišti dovolit a že tím poškozují hlavně své spoluhráče . Závěrem bych chtěl poděkovat naším fanouškům za výbornou podporu.

Sestava: Skopal J., Justra F., Miklík D. (1), Šrot S.(1), Skopal D. (1), Herold T. (3), Peč M. (8), Rusler L.(1), (1), Plachý T. (3), Vojtek Š. (4), Tomanec T. (11), Peter D.,Jenš D.(2), Nemrava V.(3), Kršňák T., Flašar K.(3),