Zpravodaj č. 14/2008

Další kolo odehrála naše družstva na půdě soupeřů. V sobotu mladší žáci vyhráli v Litovli, starší dorost v přímém souboji o udržení ve 2. lize st. dorostu po dramatickém utkání vyhrál v Olomouci a pouze muži prohráli také v Olomouci. V neděli starší žáci přivezli body z Olomouce a mladší dorost prohrál v Zubří.

SOBOTA 3.5.2008:

Ml.dorost:  Frýdek-Místek - SK V. Bystřice                           26 : 26 (8 : 15)

Zápas rozdílných poločasů. První polovina - bojovnost, velice dobrá obrana a taktická hra, druhý poločas došli fyzické síly a chaotická hra v obraně i v útoku s množstvím chyb. U některých hráčů se projevil zápas se starším dorostem v Rožnově, který se hrál dvě hodiny před tímto zápasem. Takže spravedlivá remíza.

SOBOTA 10.5.2008:

Ml.žáci: Litovel - SK FTP V. Bystřice                                     13 : 19 (4 : 10)

Po rozpačitém začátku se naši hráči našli a po celou dobu zápasu kontrolovali jeho výsledek. S tímto soupeřem se dalo vyhrát i o více branek, ale důležitější je, aby si zahráli všichni hráči družstva.
Branky: Stopka J.(7), Surma M.(6) Ochmann P. (5), Zemanová R.(1).

St.dorost: Olomouc - SK V. Bystřice                                     23 : 24 (8 : 7)

Velmi nervózní utkání,v němž oběma družstvům šlo o udržení ve 2.lize.Soupeř většinu zápasu vedl o 2-3branky vinou chyb v obraně a neproměňování šancí v útoku. Paradoxně asi ve 20.minutě 2.poločasu, kdy jsme hráli oslabení o tři hráče jsme dali branku, udrželi obranu a družstvo se chytlo. Vyrovnalo a v posledních vteřinách jme dali rozhodující vítěznou branku. Nutno hráče pochválit za bojovný a disciplinovaný výkon.
Branky: Nečesaný J.(9), Krahulec D.(7), Schneider V.(3), Wolf P.(3), Wolf M.(2).

Muži: Olomouc - SK V. Bystřice                                             29 : 25 (15 : 9)

Po vyrovnaném úvodu získali domácí po našich chybách vedení, které do konce poločasu narostlo na 6 branek. Ve druhém poločase po zlepšeném výkonu se podařilo náskok soupeře snížit.
Sestava: Smékal J., Koželužek D., Vydra M., Strádal J.(2), Klobouček  O., Zelinka A.(2), Souček P., Balon R.(5), Porsök P.(7), Barvíř J.(2), Bečica J., Jakl L.(2), Steiger M.(5).

NEDĚLE 11.5.2008:

Mini-starší:  Turnaj v Litovli

V neděli 11. května 2008 se družstvo miniházené starší zúčastnilo mistrovského turnaje v Litovli.

Družstvo Velká Bystřice A obsadilo ve své skupině 2.místo, když dosáhlo těchto výsledků:

Velká Bystřice A - Zora Olomouc  9 :   7
 Velká Bystřice A - Město Libavá 19 :   8
 Velká Bystřice A - Litovel A 7  : 14

V zápase o celkové umístění porazilo Litovel B 17 : 15, a celkově obsadilo 3.místo.

Nejlepším hráčem byl vyhlášen brankář Matěj Nový.

Družstvo Velká Bystřice B obsadilo ve skupině 3.místo a dosáhlo těchto výsledků:

Velká Bystřice B - Holečkova Olomouc    16 :   2
 Velká Bystřice B - STM Olomouc B     11 :   5
 Velká Bystřice B - STM Olomouc A 9 : 19
 Velká Bystřice B - Litovel B 12 : 14

V zápase o celkév umístění porazilo ZORU Olomouc 15 : 10, a celkové obsadilo 5.místo.

Nejlepším hráčem byl vyhlášen Norbert Menšík.

9. Holečkova Olomouc

St.žáci: Olomouc - SK V. Bystřice                                         22 : 26 (11 : 14)

V místním derby, kde hlavně lavičkou domácích značně cloumaly emoce, a také po „nepřesnostech“ v zápise zasloužené vítězství velkobystřických barev. Musíme všechny hráče pochválit za snahu a bojovnost.

Branky: Polách P.(9), Dunaj Š.(4), Loun J.(3), Schweitzer M.(3), Zeman M.(2), Ochmann M.(2), Pupík T.(1), Baroš D.(1), Králík J.(1).

Ml.dorost: Zubří - SK V. Bystřice                                           38 : 24 (18 : 11)

Zápas s družstvem z čela tabulky. Kluci bojovali, ale soupeř byl nad jejich síly. Bylo znát, že ti, co hráli včerejší zápas s   Olomoucí za starší dorost to fyzicky nevydrželi. Přesto musím družstvu poděkovat za bojovný výkon.

Branky: Ďurčík J.(12), Schneider V.(6), Kachýnek M.(3), Wolf P.(2), Balon T.(1).