Zpravodaj č. 10/2009

První  letošní víken Na Letné přinesl našim družstvů plný bodový zisk. Všechna naše družstva hrála proti Prostějovu a vyhrála. V sobotu zíslali body mladší žáci „A“, starší žáci a starší dorost,, V neděli pak bodoval mladší dorost a muži.

V sobotu mini-starší na mistrovském turnaji v Bystřici pod Hostýnem obsadili 2.místo a v neděli naše družtva mini 2000 na turnaji v Kostelci na Hané obsadila první dvě místa, když vyhrála své skupiny. Ve vzájemném finále pak clapci porazili děvčata 12 : 9.

SOBOTA 4.4.2009:

Ml.žáci „A“:  SK V. Bystřice – Prostějov                          19 :  12 (9 : 6)

Soupeř, se kterým jsme se utkali již asi před měsícem, nás trápil asi do poloviny prvního poločasu (stav 3 : 2). Potom následovala pětiminutovka v podání Michala Surmy a bylo to 7 : 2. Družstvo se uklidnilo a v pohodě dotáhlo zápas do vítězného konce. Branky: Surma M.(10), Majer V.(3),  Zemanová R.(3), Nábělek F.(2),  Svobodník J.(1)

St.žáci: SK V. Bystřice – Prostějov                          34 :  31 (17 : 16)

Hráči obou družstev se rozhodli, že na obraně jim rozhodně záležet nebude. Podle toho vypadala i předvedená hra – nehra. Celý první poločas jsme prohrávali a až brankou v poslední minutě jsme se poprvé dostali do vedení. Střelnice pokračovala i ve druhém poločase, ale v něm měli šťastnější ruku naši střelci. Branky: Švébiš O.(16), Dunaj Š.(12), Atyafi E.(3), Ochmann P.(2), Frydryšek J.(1)

St.dorost: SK V. Bystřice – Prostějov                         46 :  21 (19 : 10)

Zápas s družstvem z konce tabulky. Začátek zápasu cca do 10 minuty byl vyrovnaný, dokonce se i prohrávalo. Kluci špatně bránili a v útoku neproměnovali šance. Postupem času se probudili a hráli již to, co se očekávalo. V sestavě byl pouze jeden starší dorostenec (Schneider V.), jinak to byli všechno mladší dorost. Zbytek hráčů staršího dorostu je zraněný a jsou nemocní. Pochvala patří všem za bojovný výkon až do konce zápasu i v době, kdy byl zápas rozhodnutý.

Sestava a střelci branek : Rýpar M.(1), Juráň J., Ďurčík J.(7), Wolf P.(5), Schweitzer M.(8), Polách P.(5), Zeman M.(4), Csöllej J.(2), Hliněný J.(2), Schneider V.(10), Spurný M.(2).

Mini-starší:  Turnaj v Bystřici pod Hostýnem

V sobotu jsme zajížděli k našemu prvnímu turnaji v soutěži mini-starší. Družstvo, které hrálo podzimní část soutěže přešlo do kategorie mladších žáků, kde bude hrát jako mladší žáci „B“. Premiérově jsme měli i nové dresy, které nám sponzorsky zajistil pan Miloš Petr. I když jsme si nedávali žádné velké cíle, nakonec jsme díky výborné hře, zejména důsledné obraně získali 2.místo.

5. STM Olomouc

Hráči (branky): Mikulášková V.(14), Jedenástík J.(6), Spurný T.(12), Buršík T.(14), Souček Š.(4), Vachutková M.(1), Mikulášková L.(brankař), Buršík F.

Závěrem musíme vyzdvihnout mimořádný výkon Mikuláškové L. v brance, kterou soupeř jen velkmi těžce překonával.

NEDĚLE 5.4..2009:

Ml.dorost:  SK V. Bystřice – Prostějov            35 :  22 (17 : 8)

Vzhledem k tomu, že se téměř stejní hráči spolu utkali v sobotu coby starší dorostenci a vzhledem k jednoznačnému sobotnímu vítězství, bylo jasné že vítězství je povinnost. I když jsme se hráče snažili s trenérkou  všemožně přesvědčit, aby bojovali po celé utkání nebylo to nic platné. Po tom co si v první půli kluci vytvořili náskok, tak úplně přestali hrát a  věnovali se parádičkám. Jediný kdo chtěl opravdu hrát až do konce byl Petr Polách a zaslouží si za to pochvalu – stejně jako oba brankáři, kteří podali v obou zápasech výborné výkony a vychytali mnoho  vyložených šancí soupeře. K tomu přidal  Martin Rýpar  v každém zápase po góle z proměněných sedmimetrových hodů.

Ke cti klukům lze přičíst, to že běhání tzv. Skalky při nejbližším tréninku  (které měli přislíbené za svůj výkon v tomto zápase)  si sami a dobrovolně odběhali ihned po skončeném zápase.

Sestava a střelci branek : Rýpar M.(1), Juráň J., Pupík T.(1), Loun J.(2), Ochmann M., Zeman M. (2), Švébiš O.(2), Schweitzer M., Ďurčík J.(5), Polách P.(10), Wolf P.(4), Elsner R., Hliněný J.(8), Dunaj Š.